Menu

Tenis z najwyższej półki

Komentarze dotyczące tenisa ziemnego

Historyczny sukces Agnieszki Radwańskiej

tojarek

Zwycięstwo Agnieszki w finale Turnieju Masters w Singapurze jest wielkim sukcesem polskiego tenisa - to wielki sukces polskiego sportu.
Deklaracje Agnieszki, że zamierza walczyć o najwyższe trofeum WTA, większość kibiców traktowało jako pobożne życzenia. Ja byłem wśród nich. Trzeba pamiętać, że sam udział w Turnieju Masters nie był tak oczywisty. Kiedy inne koleżanki relaksowały się i czekały na turniej w Singapurze, ona musiała szukać punktów w turniejach zbliżonych datą finałowi WTA. Kiedy Agnieszka już zakwalifikowała się do „ósemki,” nie miała czasu na regenerację. Chyba to miało wpływ na to, że przegrała dwa pierwsze mecze z Penettą i Szarapową. Kiedy Agnieszka wygrała z Simoną Halep, pojawił się cień szansy, że wystąpi w półfinale turnieju. Wtedy warunkiem dalszej gry była wygrana Marii Szarapowej z Simoną Haleb w dwóch setach. I tak się stało! To wielkie szczęście Agnieszki, to duży udział Rosjanki w ostatecznym sukcesie naszej tenisistki.

radwanskasingapore2015
Walka Agnieszki w półfinale z Muguruzą, to sporo szczęścia i 100% determinacji, a dla polskich kibiców spora dawka emocji. Atletycznie zbudowana Hiszpanka uderzała mocno piłkę, na szczęście nie zawsze celnie. Nasza Agnieszka szczupła i drobna, wyglądała przy niej jak „wróbelek”. Wygrał jednak tenis defensywny Agnieszki. Sądzę, że trzysetowa defensywna gra naszej najlepszej tenisistki pozwoliła jej zaoszczędzić trochę sił na finał. I to był chyba pierwszy krok do ostatecznego sukcesu.
Sam finał z Kwitową to walka o każdą piłkę, o każdy punkt. Agnieszka grała defensywnie, popełniała mało błędów, wykorzystywała każdy moment spadku formy przeciwniczki. Gra była bardzo wyrównana. Determinacja była obecna w grze obu zawodniczek. W tym meczu Czeszka przeważała również fizycznie, ale ostatecznie znowu wygrał tenis defensywny, techniczny. Agnieszka pokazała swój kunszt technicznej gry. Wygrała zasłużenie.

singapore2015
Wszyscy, którzy krytykowali tenis Agnieszki teraz muszą zamilknąć. Przynajmniej na jakiś czas.:)
Wielkie gratulacje za historyczny sukces.

© Tenis z najwyższej półki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci